Anname laene kogu Eestis
Refinantseerimine
Kinnisvara hindamine – tasuta
Hüpoteeklaen
Klienditeenindus
5555-9797
5397-9707
Oleme avatud
E-R: 9:00 - 18:00
L-P: kokkuleppel

Press ja uudised

Uudised
Eesti kinnisvaraturg on hinnatõusu järgi maailma neljas riik.
19 апреля 2014

Eesti kinnisvaraturg oli Briti päritolu üleilmse kinnisvaraettevõtte Knight Franki 2013. aasta aruande järgi üks viiest kõige suurema kinnisvarahinna tõusuga riigist . Eesti kinnisvaraturul on majade ja korterite hinnad kasvanud aastaga 14,5%.
Aastane tõusuprotsent asetab Eesti maailma riikide hulgas Dubai, Hiina ja Taivani järel neljandale kohale Türgi ette. Eesti kinnisvarahind tõusis 14,5%, Türgis 13,8%.
Kinnisvarahind Poolas jääb kümne hulka — kinnisvara võib osta 10,2% kallimalt, kui aasta varem, teatab ee.24.ru (link knightfrank.com kodulehele).
Edetabeli teises kümnes on sellised Euroopa riigid nagu Island (8,7%), Suurbritannia (+7), Iirmaa (+6,4%) ja Luksemburg (+5,5%). Kinnisvara hinnad tõusid samuti Austrias, Šveitsis, Lätis, Taanis, Saksamaal, Belgias, Leedus, Norras, Rumeenias ja Maltal.
Kinnivara hinnad “langesid” Portugalis 0,5%, Soomes 0,6%, Tšehhis 0,9%, Bulgaarias 1,2%, Prantsusmaal 1,4%.
Enam kui 2% võrra langesid kinnivarahinnad Slovakkias ja Sloveenias. Hollandis saab kinnivara osta 3,7% odavamalt, Hispaanias 4% , Itaalias 5,3% odavamalt.
Knight Frank on sõltumatu globaalne elamu- ja ärikinnisvara konsultatsioonifirma.

dv.ee

Kinnisvara hind suureneb rekordi tempoga
19 апреля 2014

Ühe aastaga korterite hind tõusis 13.3% suuremaks  ja majad 4.1% (Statistikaamet)

Statistikaameti andmetel aasta hinna indeks kinnisvarale oli kõige suurem kolme aasta võrreldes. Hinna indeks kinnisvarale tõusis aastal 2013 – 10.7% võrreldes keskmise kinnisvara hinnaga eelmisel aastal. Kinnisvara hinna indeks oli 7.3% aastal 2012 ja 8.5% aastal 2011.

Neljas kvartalis 2013 aasta indeks tõusis 15.6% võrreldes näitajatega 2012 a. Korterite hind läks ülles 20.2% ja majade hind 4.9%. Hinnad Tallinas on tõusnud 21.4%, Tallinna valdkonnas, Tartu ja Pärnu valdkondades 23% suuremaks ja üld Eestis 7.7%.

Neljas kvartalis aasta 2013 hinnade indeks kinnisvarale läks suuremks 2.6% võrreldes kolmanda kvartaliga sama aasta. Hinnad läksid üles kinnisvarale 3.7% ja majadele langes 0.1%. Võrreldes kolmanda kvartaliga neljas kvartalis hinnade indeks kinnisvarale  tõusis 3.9%, Tallinna, Tartu, Pärnu valdkonnas 2.6% ja üld Eestis 5.2%.

Hindade indeks kinnisvarale näitab muutus ruutmetri hinda tehtud tehingutes kinnisvara soetamises. Kinnisvara hindade indeks on arvestatud tehtud kinnisvara tehingute arvul.

Kinnisvaraturul ostjaid on rohkem, kui müüjaid See aasta kinnisvara ostjate arv ületab pakumiste arv.
19 апреля 2014

Kinnisvara firma LVM Kinnisvara juhatuse liige Igmar Saksing sõnul aasta algus tuletab meelde 2004a. „Eelmisel aastal, eriti teisel poolel müüjad nautisid kahekordse numbri tõusu, millised olid suuremad kui ennustasid analüütikud ja nüüd kinnisvara hind on suurem kui oli aastal 2004. Igas valdkonnas ei ole olnud hinnatõus sama, aga näitajate järgi saab näha, et kõik tahavad müüja maksimaalse hinnaga.

LVM Kinnisvara märkis 5 näidikud, mis näitab, et ostjate hulk on suurem, kui müüjat:

  1. Pakkumiste hulk muutub väiksemaks ja läheb veel väiksemaks
  2. Odavad kinnisvara laenud ja intressid – head kampaaniad, mis pakkuvad pangad on hea platvorm stardiks kinnisvara soetamiseks
  3. Lõppevad kohustusliku müügi kinnisvara kohtutäiturite pakkumised ja tagastatud pangale kinnisvara pakkumised.
  4. Inimesed kes ostsid kinnisvara majanduse tõusul aastat tagasi, pärast langemist ei võinud midagi teha. Need ootasid ja nüüd tuli aeg, et hind tõusis veel rohkem ja nendel tuli võimalus müüja ja vahetada või müüja enda kinnisvara selle jaoks, et osta midagi paremat
  5. Uue kinnisvara müügi hea temp – kõik projektid mis olid alustanud eelmistel aastal ei ole olnud seisnud kaua ja said oma ostajad õigeaegselt. Mis veelkord näitab hinnatõusu.

Väga paljud faktid näitavad hinnatõusule ja ostjate hulk tuleb suuremaks kui pakkumiste hulk.

Video
Real estate commercial