Väikelaen

Mis on väikelaen?

Väikelaenu väljastatakseinimestele isiklikeks vajadusteks mõeldud kaupade ja teenuste ostmiseks, mis ei ole seotud nende äritegevusega. Enamjaolt on need pika kasutuseaga kaubad või olmetehnika ning samuti muud tarbeesemed. Seepärast nimetataksegi seda laenu ka tarbimislaenuks.

Tarbimislaen erineb kiirlaenust eelkõige selle poolest, et annab võimalust saada suuremat summat pikemaks ajaks. Seoses sellega tuleks märkida ka veel ühte väga tähtsat tegurit: kiirlaenul on kõrgem intressimäär. Seega on väikelaen ideaalseks variandiks, kui te soovite soetada kallist kaupa, mida tihtipeale hakkate veel kaua aega kasutama.

Miks võtta väikelaen mõne teise laenu asemel?

Kuigi ka tarbimislaenu väljastatakse juba mõnesajast eurost alates, ei ole see niivõrd praktiline valik siis, kui on vaja laenata raha näiteks nädalaks või üheks kuuks. Tarbimislaenu tuleks võtta pigem kui pikaajalist investeeringut, mitte lühiajalist lahendust. Seetõttu on tarbimislaen soovitatud laenuliik neile, kes soovivad osta vara nagu kodutehnikat või sõiduki, soovivad investeerida enda oskuste ja teadmiste arendamisesse või otsivad võimalust teha mingeid muid olulisi, teinekord lausa elumuutvaid, väljaminekuid.

Tarbimislaen ühendab endas pangalaenude ja kiirlaenude parimad omadused. See unikaalne laenuliik on ühest küljest väga mugav ja kiire, kuna kogu laenutoiming võib aega võtta vaid paar tundi, samas aga saab laenata suuri summasid ning pikemaks ajaks, analoogselt pangalaenudele.

click fraud detection